Agjenti i Torreira jep lajmin e keq për tifozët e Arsenal

Agjenti i Torreira zhgënjen tifozët e Arsenal.

Agjenti i Lucas Torreira ka konfirmuar se mesfushori i Arsenalit ‘do të donte’ të kthehej në Itali pas dy vitesh largimi.

Torreira luajti për Pescaran dhe Sampdorian para transferimit të tij te Arsenal në verën e vitit 2018, dhe uruguajiani nuk e ka fshehur dëshirën e tij për t’u kthyer atje.

“Lucas kishte disa ndryshime me trajnerin e tij dhe u mërzit pak për këtë, por më pas hoqi dorë”, tha Pablo Bentancur për Tuttomercatoëeb, përcjell lajmi.

“Dëmtimi erdhi pas kësaj, por për fat të mirë nuk është aq serioz sa kemi frikë se do të ishte. Tani ai është shëruar plotësisht dhe unë mendoj se ai do të jetë një njeri i kërkuar në tregun e transferimeve”.

“Ende duhet të flas me Arsenalin. Lojtari do të donte të kthehej në Itali, megjithëse duhet të pranohet se Arsenali e ka trajtuar shumë mirë”.

Milano dhe Napoli kanë qenë të lidhur me sjelljen e 24-vjeçarit në Serie A muajt e fundit.