Konjufca: Nuk duhet ta konsiderojmë Kushtetuesen instancë mbretërore

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, ka folur rreth vendimit që…

Gjykata Kushtetuese vendos që deputetët në Kuvend të vendosin për qeverinë e ardhshme

Gjykata Kushtetuese vendos që përfaqësuesit e popullit në Kuvend vendosin për qeverinë e ardhshme. Gjykata Kushtetuese…

Nënshkruhet memorandum bashkëpunimi në mes të AKI-së dhe FSK-së

AKI dhe FSK nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi. Sot në ambientet e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, Drejtori…

Rasti i fundit me koronavirus në Gjilan është punëtor i Ministrisë së Integrimeve Evropiane

Sot, janë konfirmuar 4 raste të reja me koronavirus në Kosovë. Një nga rastet e konfirmuara…

Thaçi pas vendimit të Kushtetueses: Kam qenë i bindur se çdo hap që kam ndërmarrë ishte në përputhje me Kushtetutën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese. Gjykata Kushtetuese e Kosovës…

Selimi thotë se VV-ja s’pranon afat nga Kushtetuesja që nuk është i shënuar në Kushtetutë

Shefi i Grupit Parlamentar të VV-së, Rexhep Selimi, thotë se për këtë parti nuk do të…

Gjykata Kushtetuese vazhdon punën për të sjellë vendimin për dekretn e mandatarit

Vazhdon puna në Gjykatën Kushtetuese për të sjellë vendimin për dekretin e mandatarit. Gjykata Kushtetuese po…

I dashuri i Gentës poston foto intime me këngëtaren

Genta Ismaili është ndër këngëtaret më të dashura për publikun. Përveç muzikës, Genta është shumë e…

Kryetari i Vushtrrisë jep detaje për 3 rastet e reja me koronavirus në këtë komunë

Sot, në Kosovë janë konfirmuar edhe 4 raste të reja me koronavirus. Tri nga katër rastet…

VV thotë se në provën për protëstë ishin mbi 5 mijë pjesëmarrës

VV’ja pohon se në provën për protestë morën pjesë mbi 5 mijë veta. Lëvizja Vetëvendosje ka…