OBSH alarmon: Shënohet numër rekord i rasteve ditore me koronavirus në botë

OBSH: Për 24 orë më shumë se 294 mijë raste të reja u konfirmuan globalisht nga…

Vala e dytë të koronavirusit? Maqedonia e Veriut po përgatitet

Maqedonia e Veriut po përgatitet për valën e dytë të koronavirusit. Ministri i Shëndetësisë në Maqedoninë…

Bie numri i rasteve të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut regjistron ulje të numrit të të infektuarve me COVID-19 . Maqedonia e Veriut…

2 të vdekur dhe 75 raste të reja me koronavirus në Mal të Zi

Janë bërë publike shifrat e fundit të koronavirusit në Mal të Zi. Në Mal të Zi…

Rritja e numrit të rasteve me koronavirus, shtrëngohen masat në Italia

Italia mbyll diskotekat për shkak të rritjes së numrit të të infektuarve. Për shkak të rritjes…

Rastet me koronavirus, Maqedonia e Veriut paralajmëron rikthimin e masave

Maqedonia e Veritut paralajmëron rikthimin e masave. Ministri i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, Venko Filipçe,…

102 vjeçarja mposht Koronavirusin

102 vjeçarja mposht Covid-19, kancerin dhe gripin spanjoll bazuar në dy rregulla. Një shprehje thotë “…

Tërmet i fuqishëm në Greqi

Greqia është goditur nga një tërmet sot. Mëngjesi i kësaj të hëne e ka gjetur Greqinë…

Këto janë shifrat e fundit të koronavirusit në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut ka shënuar tre viktima dhe 103 raste të reja me koronavirus në 24…

Rregulla të reja për shkak të koronavirusit a po shkojmë drejt mbylljes?

Duket se do të ketë rregulla të reja për shkak të koronavirusit. Ndërsa rastet e të…