Paralajmërimi i ish amabasadorit të SHBA-ve në Serbi: Mund të ketë shkëmbimin territoresh,

Ish-amabasadori i SHBA-së në Serbi: Mund të ketë shkëmbimin territoresh, Vuçiqi s’duhet ta humbasë rastin. Ish-ambasadori…

Tolaj: Maskat në ambient të hapur – të panevojshme

Infektologu Tolaj: Maskat në ambient të hapur – të panevojshme. Infektologu Ilir Tolaj, po thotë se…

Temperatura përvëluese në javën e fundit të gushtit

Java e fundit e gushtit me temperatura përvëluese. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se java…

Presidenti Thaçi promovon vreshtat e Rahovecit, Gjuriqi i thotë se vera atje është produkt serb

Thaçi promovon vreshtat e Rahovecit, Gjuriqi i thotë se vera atje është produkt serb. Presidenti i…

Kryetemë e takimit të 4 shtatorit është ekonomia, s’diskutohet për njohje reciproke Kosovë-Serbi

Ekonomia, kryetemë e takimit të 4 shtatorit, s’diskutohet për njohje reciproke Kosovë-Serbi. Njohja reciproke të cilën…

Nesër Qeveria diskuton lehtësimin e masave ndaj COVID-19

Të hënën Qeveria diskuton lehtësimin e masave ndaj COVID-19. Në 457 ka shkuar numri i të…

Numër i madh i turistëve nga Kosova në Morinë gjatë kësaj fundjave

Fluks i lartë turistësh nga Kosova në Morinë gjatë kësaj fundjave. Në vendkalimin kufitar të Morinës…

Hoxhaj e quan të pamoralshme garën e partive politike për postin e presidentit

Hoxhaj: Gara e partive politike për postin e presidentit, e pamoralshme. Nënkryetari i Partisë Demokratike të…

Kryeministri Hoti nesër takohet me krerët e partive të koalicionit

Kryeministri Hoti takohet nesër me Isa Mustafën, Ramush Haradinajn dhe Fatmir Limajn. Kryeministri i Kosovës, Avdullah…

Hoxha i PDK-së: Të gjithë vendosën vija të kuqe për PDK-në, tash oferta nga të gjithë.

Deputeti i PDK’së: Të gjithë vendosën vija të kuqe për PDK’në, tash oferta nga të gjithë.…