Paralajmëron OBSH: Është koha për t’u përgatitur, e jo për të festuar – ekziston mundësia e valës së dytë të COVID-19

OBSH paralajmëron Evropën: Është koha për t’u përgatitur, e jo për të festuar – ekziston mundësia…

Dridhet ky shtet, ja ku ishte epiqendra e tërmetit

Dridhet Suedia, një nga tërmetet më të forta ndonjëherë. Suedia ka regjistruar një nga tërmetet e…

Ekspertët tregojnë, këto janë vendet më të rrezikshme në të cilat mund të infektoheni me koronavirus

Bota po vazhdon të përballet me koronavirusin. Të gjithë mezi kanë pritur zbutjen e masave kufizuese…

Merkel thotë se pandemia e koronavirusit do të tejkalohet më shpejt nëse punojmë së bashku

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka thënë se pandemia e koronavirusit do të tejkalohet më shpejt nëse…

Të pakënaqur me menaxhimin, Stafi mjekësor ia kthejnë shpinën kryeministres

Koronavirusi po vazhdon të përhapet në gjithë botën. Stafi mjekësor në Belgjikë kanë protestuar në heshtje…

90 mijë të vdekur nga koronavirusi në SHBA

Shkon në 90 mijë numri i viktimave nga COVID-19 në SHBA, 820 në 24 orë. SHBA-ja…

Italia hap kufijtë me këtë datë

Italia hap kufijtë më 3 qershor. Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte ka zbardhur detajet të dekretit…

Italia regjistron numrin më të ulët të viktimave që pas izolimit

Italia ka publikuar shifrat e fundit të viktimave dhe rasteve të reja me koronavirus. Që nga…

Paralajmëron zyrtari i lartë i OBSH-së: Vala e dytë e koronavirusit më vdekjeprurëse se e para, ja kur pritet të shfaqet

Bota po vazhdon të përballet me luftën kundër koronavirusit. Vendet evropiane duhet të bëjnë kujdes nga…

Rritet numri i të vdekurve me koronavirus në SHBA

Më shumë se 88 mijë vdekje nga koronavirusi në SHBA. Sipas raportit tëUniversitetit Johns Hopkins, në…