Ja në cilin vit myslimanët do t’i agjërojnë dy Ramazane për një vit

Në vitin 2030, myslimanët do t’i agjërojnë dy Ramazane për një vit. Pas 10 viteve, përkatësisht…

Çka thotë studimi i ri, a mund të përhapet koronavirusi nëpërmjet ushqimit?

Koronavirusi po vazhdon të përhapet në gjithë botën. Autoritetet shqiptare konfirmojnë se deri tani në vendin…

Shkencëtarët japin lajmin e mirë për koronavirusin

Shkencetarët thonë se koronavirusi po dobësohet. Ata kanë zbuluar një mutacion unik ndaj koronavirusit në Arizona…

Dasmat në kohën e koronavirusit, çifti vendos të martohet me një befasi

Dasmat e koronavirus, çifti vendos të martohet me një befasi. Daphne Goujon, 25 vjeçe dhe partneri…

Ky shtet në kufi me Kosovën vendos për dasmat, ja nga cila datë do të lejohen

Kosovavirusi ka bërë që shumë shtete të vendosin për anulimin e shumë ngjarjeve të mëdha, në…

Rreziku nuk ka kaluar: OBSH-ja paralajmëron izolime të reja nëse lehtësimi nuk menaxhohet me kujdes

OBSH-ja paralajmëron izolime të reja nëse lehtësimi nuk menaxhohet me kujdes. Kreu i Organizatës Botërore të…

5 simptoma digjestive të cilat e tregojnë koronavirusin edhe para shfaqjes së kollës dhe temperaturës

Virusi COVID-19 po vazhdon të marrë jetë në gjithë botën. Simptoma më e shpeshtë e tretjes…

Foto të rralla/ Ja si mbroheshin njerëzit 100 vite më parë nga “gripi spanjoll”

Ndonëse kanë kaluar 100 vite nga virusi famëkeq, i ashtuquajturi “Gripi Spanjoll”, edhe sot, teksa përballemi…

Vallëzuan gjatë orës policore, dasmorët dënohen me 30 mijë euro

Dasma i doli tejet e idhët një familje në Prilep dhe dasmorëve të ftuar. Fatin e…

Duart a do t’i shtrëngojmë përsëri?

A do t’i shtrëngojmë duart përsëri? Në të gjithë botën, njerëzit po përpiqen të injorojnë mijëra…