A mund të infektohemi dy herë nga koronavirusi?

Studim: A mund të infektohemi dy herë nga koronavirusi? Një studim i ri së fundmi ka…

Planeti i kuq, publikohen pamje magjike të tij nga NASA

NASA publikon pamjet magjike nga planeti i kuq. Pamje spektakolare vijnë nga Marsi, të cilat janë…

Shikoni mirë këto dy lytha! Nëse i keni në trup dijeni: njëri ndër ta është kancer potencial!

Nëse nuk do ta kuptoni seriozisht vërejtjen e dermatologut dhe rregullisht të kontrolloni çdo lyth, çdo…

Asnjë pasagjer në një aeroplan nuk kishte maskë dhe nuk u infektuan

Studimi gjerman: Asnjë pasagjer në një aeroplan nuk kishte maskë dhe nuk u infektuan. Veshja e…

Studimi i fundit: Simptomat e koronavirusit zakonisht shfaqen sipas kësaj radhitje

Studiuesit e Universitetit të Kalifornisë Jugore thonë se ata kanë zbuluar se simptomat COVID-19 kanë tendencë…

Po afrohet vala e dytë e koronavirusit

Vala e dytë e koronavirusit, po afrohet. Spanja raporton për rritjen e rasteve me 295 të…

5 ndryshimet afatgjata që po sjell pandemia e Covid-19

Koronavirusi po vazhdon të përhapet me shpejtësi në gjithë botën. – Nga Dr.Vinayak Kumar & Ram…

Studim: A e transmetojnë fëmijët koronavirusin te të rriturit?

A e transmetojnë fëmijët koronavirusin te të rriturit? Derisa institucionet kompetente të Kosovës janë duke vendosur…

Alarmon NASA, thotë se një asteroid është nisur drejt Tokës

Një asteroid po vjen drejt Tokës, thotë NASA. NASA ka raportuar se ai do t’i afrohet…

Shenjat që shfaqen 24 orë para vdekjes

‘Asgjë në jetë nuk është e nevojshme, përveçse të vdes’, është një proverb i vjetër që…