SHBA reagon pas vendimin e Kushtetueses, u kërkojnë partive politike ta zbatojnë vendimin e Gjykatës

Edhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dhënë reaguar lidhur me cështjen e vendimit të Gjykatës…

Konjufca e quan skandaloz vendimin e Kushtetueses, thotë se ky vendim do të shkaktojë revoltë qytetare

Gjykata Kushtetuese ka vendosur që t’i japë të drejtë presidentit Hashim Thaçi rreth dekretit për mandatarin.…

Mustafa pas vendimit të Kushtetueses: Drejtësia e Kosovës po funksionon

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka folur lidhur verdiktin e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës. Ai është…

Vendimi i Kushtetueses, Rron Gjinovci paralajmëron protesta me 200 mijë veta në shesh

Gjykata Kushtetuese sot i ka dhënë të drejtë Thaçit për dekretimin e mandatarit për kryeministër. Pas…

Konjufca: Nuk duhet ta konsiderojmë Kushtetuesen instancë mbretërore

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, ka folur rreth vendimit që…

Gjykata Kushtetuese vendos që deputetët në Kuvend të vendosin për qeverinë e ardhshme

Gjykata Kushtetuese vendos që përfaqësuesit e popullit në Kuvend vendosin për qeverinë e ardhshme. Gjykata Kushtetuese…

Nënshkruhet memorandum bashkëpunimi në mes të AKI-së dhe FSK-së

AKI dhe FSK nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi. Sot në ambientet e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, Drejtori…

Rasti i fundit me koronavirus në Gjilan është punëtor i Ministrisë së Integrimeve Evropiane

Sot, janë konfirmuar 4 raste të reja me koronavirus në Kosovë. Një nga rastet e konfirmuara…

Thaçi pas vendimit të Kushtetueses: Kam qenë i bindur se çdo hap që kam ndërmarrë ishte në përputhje me Kushtetutën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese. Gjykata Kushtetuese e Kosovës…

Selimi thotë se VV-ja s’pranon afat nga Kushtetuesja që nuk është i shënuar në Kushtetutë

Shefi i Grupit Parlamentar të VV-së, Rexhep Selimi, thotë se për këtë parti nuk do të…