Edhe estrada kosovare i bashkohet kampanjës “Black Lives Matter”

Mijëra protestues kanë dalë në rrugë dhe po kërkojnë drejtësi dhe ndalje të racizmit në Amerikë.

Shumë njerëz nga mbarë bota i janë bashkuar në kampanjën “Black Lives Matter”, për t’u solidarizuar me protestat që po mbahen në SHBA, shkruan ORAinfo.

Edhe estrada kosovare i është bashkuar kampanjës solidarizuese pas privimit nga jeta të George Floyd.

Kida, Ana Kabashi, Bleona, Selma e Arilena, janë vetëm disa nga emrat që i janë bashkuar kampanjës në fjalë./ORAinfo/