Inter – Shakhtar Donetsk, befasi në formacionet zyrtare

Inter dhe Shakhtar Donetsk do të përballen sonte në ndeshjen që fillon nga ora 21:00.

Inter dhe shakhtar do të vihen përballë njëra tjetrës në fazën gjysmëfinale të Ligës së Evropës.

‘Zikaltrit’ synojnë finalen e Ligës së Evropës, atje ku tashmë është në pritje skuadra e Sevilla.

Ndeshja mes Inter dhe Shakhtar luhet me fillim nga ora 21:00, në ‘Merkur Spiel-Arena’.

Më poshtë lajmi ua përcjell formacionet zyrtare për këtë ndeshje.