Inter – Shakhtar Donetsk, këto janë notat e lojtarëve

Tashmë ka përfunduar ndeshja mes Inter dhe Shakhtar Donetsk.

Inter ka siguruar finalen e Ligës së Evropës.

Me një fitore 5:0 kundër Shakhtar Donetsk, Inter ka prerë biletën për finalen e Ligës së Evropës.

Në fitoren e sotme më të dalluarit ishin Romelu Lukaku dhe Lautaro Martinez.

Të dy sulmuesit e Inter shënuan nga dy gola, me Lukaku që tashmë bën historinë duke shënuar në 10 ndeshje radhazi në Ligën e Evropës.

Në listën e realizatorëve u regjistrua edhe Danilo D’Ambrosio.

Më poshtë u sjellim notat e ‘WhoScored’ për lojtarët që u aktivizuan në këtë ndeshje.