Pamje nga miniera e Artanës ku humbën jetën dy minatorët

Kanë dalur pamje nga miniera e Artanës ku humbën jetën dy minatorët.

Në minierën e Artanës, sot kanë vdekur dy punëtorë, njëri inxhier e tjetri xehetar.

Ekipet e FSK’së, Policisë së Kosovës, zjarrfësikësve dhe të KEK’ut momentalisht janë në mision të kërkim shpëtimit, në minierën e Artanës ku humbën jetën një inxhinier dhe një minator.

Në vendin e ngjarjes kanë arritur kryeministri në detyrë, Albin Kurti, si dhe ministrat Rozeta Hajdari e Xhelal Sveçla.

Sipas disa fotografive të publikuara nga vendi i ngjarjes, shihen se minatorët kanë dalë jashtë.