Pioli ka një kërkesë urgjente për drejtuesit e klubit në lidhje me Ibrahimovicin

Ylli i Milanit, Stefano Pioli po bën presion që klubi të përpiqet të gjejë një marrëveshje me Zlatan Ibrahimovic në lidhje me një rinovim.

Saga në lidhje me rinovimin e Ibrahimoviç ka filluar të zvarritet. Sipas SportMediaset, Milani dhe Ibrahimovic aktualisht janë mjaft të largët pasi klubi ka ofruar pagë neto fikse 5 milionë euro plus shpërblime ndërsa Ibrahimoviç kërkon 7.5 milionë euro, përcjell ORAinfo.

38-vjeçari vazhdon të jetë i pranishëm në të gjitha iniciativat e marketingut, përfshirë prezantimin e së hënës të pajisjes së re të tretë për sezonin 2020-21.

Distanca midis ofertës dhe kërkesës është e rëndësishme, por i gjithë menaxhmenti po vazhdon të bëjë presion për të provuar dhe arritur një marrëveshje pasi ata e dinë rëndësinë e tij për skuadrën.
SportMediaset shtojnë se si në veçanti Stefano Pioli po kërkon që gjithçka të përmbyllet sa më shpejt, pasi ish-shefi i Lazio dhe Fiorentina do ta dëshironte atë në Milano të hënën e ardhshme për fillimin e para seasonit. /ORAinfo/