Zbulohet se pse në fund dështoi ardhja e Rangnick te Milani

Trajneri që shërben gjatë, Massimo Morales ka zbuluar se transferimi i propozuar i Ralf Rangnick nëMilan u nda pak më parë.

Për muaj të tërë dukej se Rangnick do të arrijë në një rol si trajner kryesor dhe drejtor teknik, duke i udhëhequr kuqezinjtë në një tjetër revolucion të bazuar rreth gjurmimit dhe zhvillimit të talentëve të ri.

Sidoqoftë, Kicker ishin të parët që pretenduan se Pioli do të vazhdonte si trajneri kryesor i kuqezinjve në sezonin e ardhshëm dhe në të vërtetë do të zgjasë kontratën e tij.

Lajmet u konfirmuan në faqen zyrtare të klubit pasi raportet kishin shpërthyer gjatë pjesës së parë të fitores 2-1 të Milanit ndaj Sassuolo duke thënë se Ralf Rangnick nuk do të bashkohej.

Rangnick zbuloi se ai nuk përfundoi në Milano për shkak të garës fantastike që klubi po shijonte pasi rinisja e ligës, por Morales foli në Radio Sportiva për ardhjen e mundshme të gjermanëve dhe ofroi një version tjetër të ngjarjeve.

“Unë duhet të isha pjesë e stafit të Rangnick në Milano. Unë e kam njohur për ca kohë se tymi i bardhë nuk do të arrinte dhe zgjedhja ishte e tij” tha ai, përcjell ORAinfo.

“Në kuqezinjtë ai vetëm dëshironte të ishte trajner, të mos ishte drejtor teknik siç u propozua fillimisht. Rangnick dëshiron të ketë karta në zgjedhjen e lojtarëve dhe menaxhimin e të gjithë, ai ka përvojë të madhe dhe ju duhet t’i besoni atij, sepse historia e tij e dëshmon atë”, tha ai. /ORAinfo/